Fotograf Magazine

DARST

Jak se hledá naděje uprostřed rozpadajícího se světa

Je to zvláštní pocit, klikat z pohodlí evropské metropole na virtuální mapu, na které se začnou vykreslovat trasy, které musely kvůli válečnému běsnění ujít statisíce Iráčanů a Iráčanek. Projekt The Map of Displacement, zaštítěný dokumentárním studiem DARST, vznikl ve spolupráci s vůbec první iráckou fotoagenturou Metrography. Pod kurátorským vedením Daria Bosia a Stefana Cariniho odhaluje tu stranu války se samozvaným Islámským státem, na kterou nemají západní reportéři čas, prostředky ani trpělivost.

To read the entire article, order
#33 investigace

z cyklu Oil and Blood, 2015, Tanjero, Irák. Jamal (17) kouří v chatce ochucený tabák z malé vodní dýmky. Rodiny Jezídů, které musely opustit Sindžár, žijí vedle ropné rafinerie v kurdské oblasti Iráku. Mladíci rafinerii čtyřiadvacet hodin denně provozují téměř bez bezpečnostních zařízení.  Foto © Sebastian Meyer.
z cyklu The Shabak, 2015 Tábor Chermo, Chamchamal, Irák. Portrét Mohameda (35), jeho manželky Vian (28) a jejich  dětí Fatimy, Mahdího a Tahy. Z města Bartella u Mosulu. Foto © Stefano Carini, Dario Bosio /  DARST.

#33 investigace

180 

Skladem