Fotograf Magazine

Rob Hornstra & Arnold Van Bruggen

Bedna plná neexistujících států, východního excesu i lásky k domovu

The Sochi Project je skoro tak neuchopitelný jako Severní Kavkaz, který popisuje. Sedmiletý dokumentárně-reportážní epos dvojice Roba Hornstry a Arnolda van Bruggena kombinuje interaktivní web, několikero knižních publikací, hutný obrazový materiál a poctivou textovou reportáž. Víc než o Soči a olympiádě je o tom, jak se tváří v tvář globalizaci usměrňované putinovským Ruskem daří kusu země, který kromě děsivých teroristických útoků oplývá svébytnou krásou a jehož obraz nezajímá těkavý pohled mainstreamových médií. Úplně přesná není ale ani moje charakteristika. The Sochi Projekt je epos naruby. Místo velkých hrdinů a příběhů tu totiž jde o místní obyvatele a jejich vzpomínky.

To read the entire article, order
#33 investigace

Fotografie lidí, kteří jsou po konfliktu ve východním Prigorodném okrese nezvěstní.  K prohlédnutí jsou v Muzeu represí a deportací v ingušském Nazranu.
Jsou to praktické drobnosti, které ukazují, jaké to je žít ve státě, jejž uznává  jen dalších pět zemí na světě. Jako neexistující entita nemá autonomní republika Abcházie od roku 1991  vlastní poštovní službu. Přesto tu najdete abcházský poštovní úřad – jeho ředitelem je  dvaasedmdesátiletý Eduard Konstantinovič Pilija.

#33 investigace

180 

Skladem