Libuše Jarcovjáková: Limitovaná edice k prodeji
Projekt Fotograf Conntemporary vydává speciální limitovanou edici! Jedná se o fotografii ze série Pokoje a postele, která reprezentuje syrovou intimitu světa fotografky. Libuše Jarcovjáková se proslavila svým výrazně vizuálním, jiskřivým, přímočarým stylem, kterým zachycuje svůj život a situace probíhající souběžně, nezávisle-závisle na tom jejím. Sama říká, že má pocit, jako by se děly jen kvůli ní. Kinofilmové pásy, nebo digitální shluk rychlých záběrů napovídají o autopilotu někde tam uvnitř. Na svých cestách zkoumá struktury nevědomých procesů. Mnohdy popisně, s precisností, v sekvencích, často náhodně, pocitově, v rychlých momentkách. Vrací se k těm samým tématům a zkoumá je z několika stran. Nalézá je v různých formách, za různých okolností.
Právě v prodeji na www.fotografcontemporary.cz
Libuše Jarcovjáková je v současnosti jednou z nejvlivnějších a nejvíce viditelných českých fotografek u nás i v zahraničí. V průběhu posledních let se jí dostalo pozornosti díky řadě zahraničních výstav, např. ve francouzském Arles, kde byla hvězdou 50. ročníku slavného Les Rencontres d’Arles či aktuálně díky její účasti na výstavě Multiple Realities: Experimental Art in the Eastern Bloc, 1960s – 1980s ve Walker Art Center v Minneapolis ve Spojených státech. Libuše Jarcovjáková (*1952) vystudovala pražskou FAMU. Dlouhodobě fotografovala romskou a vietnamskou komunitu v Československu a také slavný pražský LGBTQ bar, T-Club. Po roce 1985 se legálně vystěhovala do Západního Berlína. Po návratu do Česka v roce 1992 začala učit fotografii na řadě uměleckých vysokých škol. Její autorské fotografické knihy Černé roky (2017) a Evokativ (2019) patří ke skvostům svého žánru.
Fotograf Contemporary je partnerským projektem etablovaného spolku Fotograf (Fotograf Magazine, Fotograf Gallery & Fotograf Festival) a svou činností navazuje na jeho otevřené vnímání média fotografie pohybující se v kontextu současného umění od statického fotografického obrazu přes video až po objekty a instalace. Jedním z cílů Fotograf Contemporary je skrze prodej finančně podporovat výše zmíněné neziskové aktivity tak, aby zůstala zachována jejich nestrannost a schopnost udržovat živou a pestrou kulturu na poli umělecké fotografie u nás.
Smyslem platformy je vzdělávat zájemce o hodnotnou uměleckou a originální fotografii mimo jiné v tom, jak nákup realizovat, co jsou pojmy jako edice či certifikát pravosti a zejména poskytovat příjemné a podnětné prostředí pro to, se o fotografii a její fascinující svět zajímat.
#48 About Me
Archiv
- #45 hypertenze
- #44 empatie
- #43 sběratelství
- #42 jídlo
- #41 postdigitální fotografie
- #40 pozemšťané/ky
- #39 slat, bolest
- #38 smrt, když si pomyslíš
- #37 nerovný terén
- #36 nové utopie
- #35 žít s lidmi
- #34 archeologie euforie
- #33 investigace
- #32 ne-práce
- #31 tělo
- #30 eye in the sky
- #29 kontemplace
- #28 cultura / natura
- #27 auta
- #26 dokumentární strategie
- #25 populární hudba
- #24 vidět a věřit
- #23 umělé světy
- #22 obraz a text
- #21 o fotografii
- #20 public art
- #19 film
- #18 80. léta
- #17 amatérská fotografie
- #16 fotografie a malba
- #15 praha
- #14 komerce
- #13 rodina
- #12 rekonstrukce
- #11 performance
- #10 erotikon
- #9 architektura
- #8 krajina
- #7 nová inscenace
- #6 recyklace
- #5 hranice dokumentu
- #4 intimita
- #3 proměny symbolu
- #2 kolektivní signatura
- #1 Portrét