2022 FOTOGRAF MAGAZINE OPEN CALL TALENTS WANTED!
Vyhlašujeme FOTOGRAF MAGAZINE OPEN CALL pro všechny profesionály*ky, amatéry*ky a studenty*ky k zaslání fotografických projektů. Přijímáme vizuální projekty – fotografické, pohyblivý obraz, apod., které představují svébytný jasně definovaný celek mající nezávislý a nekomerční charakter.
Vítáme všechny žánry a nejrozmanitější přístupy v rámci umělecké tvorby, protože jedním z cílů naší “Fotograf – zóny současné fotografie” je objevování talentů. Hledáme talenty jakéhokoliv věku. Talents wanted! Hlašte se!
Dva vybrané projekty budou publikovány v následujícím čísle časopisu FOTOGRAF. Magazín se ve světovém kontextu řadí mezi nejvýznamnější časopisy věnující se současné fotografické tvorbě a je v anglické verzi distribuován do 15ti zemí světa. Práce vybírá odborná porota složená z českých a zahraničních fotografů, fotografek, kurátorů a kurátorek.
Termín pro zaslání návrhů do soutěže je do 16. 10. 2022.
Podmínky přihlášení:
- CV (životopis ve formátu .pdf v angličtině)
- Portfolio (prezentace dosavadní práce ve formátu .pdf v angličtině, max 10 MB)
- Projekt + obrazová část (popis projektu v maximálním rozsahu 1 500 znaků, vše v jednom souboru formátu .pdf v angličtině max. 10 MB)
- Všechny přílohy e-mailu musí být řádně označeny názvem a jménem autora*ky – CV / Portfolio / Projekt / Jméno
- Návrhy posílejte na email: barbora.capova@fotografnet.cz a do předmětu e-mailu uveďte „OPEN CALL“
- Počet projektů přihlášených jedním autorem není limitován
- Účastnický poplatek za jeden přihlášený projekt činí 500 Kč / 22 eur
Poplatek zasílejte na účet s poznámkou pro příjemce ve tvaru “OPEN CALL_příjmení”
Číslo účtu: 2800358798/2010
IBAN: CZ8420100000002800358798
BIC code/SWIFT: FIOBCZPPXXX
O vítězi rozhodne mezinárodní porota sestavená z odbornic a odborníků na současnou fotografii ve složení:
Francois Deschamps, Thale Fastvold, Verena Kaspar-Eisert, Kateryna Radchenko, Olia Triaška Stefanović, István Virágvölgyi
Výherci budou vyhlášeni 27. října 2022 na webu www.fotografmagazine.cz a kontaktováni emailem.
Pro další informace nás kontaktujte e-mailem: barbora.capova@fotografnet.cz
Představení poroty:
Francois Deschamps
profesor fotografie a příbuzných médií na State University of New Paltz ve Spojených státech, publikoval řadu uměleckých knih a kurátorsky připravil přehlídky pro FAMU a Dorsky Museum. Získal dvě stipendia od National Endowment for the Arts a také Fulbrightovo stipendium pro Mali a Českou republiku.
Thale Blix Fastvold
je norská vizuální umělkyně zabývající se především fotografií, filmem a performance. Od roku 2018 je zvolenou předsedkyní Forbundet Frie Fotografer (Norské sdružení uměleckých fotografů). Její práce jsou hojně vystavovány v Norsku i v mezinárodním kontextu, její umělecká kniha „Ghost of M“ byla představena na 57. ročníku La Biennale di Venezia v Národním pavilonu Bosny a Hercegoviny (2017).
Verena Kaspar-Eisert
je od roku 2014 kurátorkou Kunst Haus Wien a dále fotofestivalu Foto Wien, a to od jeho založení v roce 2019. Specializuje se na současnou fotografii a umění zabývající se ekologickými tématy. Je odbornicí na mezinárodní hodnocení portfolií, píše a publikuje texty, vede workshopy a je členkou různých porot.
Kateryna Radchenko
kurátorka, umělkyně, vědecká pracovnice v oboru fotografie, zakladatelka mezinárodního festivalu Odesa Photo Days a ředitelka nestátní neziskové organizace Art Travel. Účastnila se mnoha studijních programů a rezidencí jako jsou například: Villa Arson (Nice, Francie), program Gaude Polonia (Varšava; kurátor – Adam Mazur), Museum of Photography (San Diego, USA), Intercult (Stockholm, Švédsko) či projektu Curator’s Platform v PinchukArtCenter (Kyjev, Ukrajina).
Olja Triaška Stefanović
je fotografka a výtvarnice narozená v bývalé Jugoslávii a usazená v Bratislavě na Slovensku. Je absolventkou Fulbright Scholar pro rok 2022/2023. Působí jako docentka na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, kde je v současnosti vedoucí katedry fotografie a nových médií. Žije a pracuje v Bratislavě.
István Virágvölgyi
Od roku 2014 působí jako kurátor Centra současné fotografie Roberta Capy a je tajemníkem Capa Grand Prize Hungary. Od roku 2016 je kulturním poradcem Arciopatství Pannonhalma, od roku 2018 dobrovolným redaktorem digitálního fotoarchivu Fortepan a od roku 2021 členem správní rady Fotografického stipendia Józsefa Pécsiho pro mladé umělce.
#46 turismus
Content
Archiv
- #45 hypertenze
- #44 empatie
- #43 sběratelství
- #42 jídlo
- #41 postdigitální fotografie
- #40 pozemšťané/ky
- #39 slat, bolest
- #38 smrt, když si pomyslíš
- #37 nerovný terén
- #36 nové utopie
- #35 žít s lidmi
- #34 archeologie euforie
- #33 investigace
- #32 ne-práce
- #31 tělo
- #30 eye in the sky
- #29 kontemplace
- #28 cultura / natura
- #27 auta
- #26 dokumentární strategie
- #25 populární hudba
- #24 vidět a věřit
- #23 umělé světy
- #22 obraz a text
- #21 o fotografii
- #20 public art
- #19 film
- #18 80. léta
- #17 amatérská fotografie
- #16 fotografie a malba
- #15 praha
- #14 komerce
- #13 rodina
- #12 rekonstrukce
- #11 performance
- #10 erotikon
- #9 architektura
- #8 krajina
- #7 nová inscenace
- #6 recyklace
- #5 hranice dokumentu
- #4 intimita
- #3 proměny symbolu
- #2 kolektivní signatura
- #1 Portrét