Fotograf Magazine

2023 FOTOGRAF MAGAZINE OPEN CALL TALENTS WANTED!

Hledáme nové talenty! Vyhlašujeme open call pro všechny profesionály*ky, amatéry*ky a studenty*ky  k zaslání fotografických projektů. Přijímáme vizuální díla – fotografie / pohyblivý obraz, které představují svébytný, jasně definovaný celek nezávislého a nekomerčního charakteru. 

Objevování talentů je jedním z cílů naší “Fotograf – zóny současné fotografie”, proto vítáme všechny žánry a rozmanité přístupy k tvorbě. Hledáme talenty jakéhokoliv věku. Talents wanted! Hlašte se!

Tři vybrané projekty budou publikovány v následujícím vydání časopisu FOTOGRAF. Magazín se ve světovém kontextu řadí mezi nejvýznamnější časopisy věnující se současné fotografické tvorbě a je v anglické verzi distribuován do patnácti zemí světa. Práce vybírá odborná porota složená z českých a zahraničních fotografů, fotografek, kurátorů a kurátorek.

Termín pro zaslání návrhů do soutěže je do 30. 6. 2023.

Podmínky přihlášení:

  • CV (životopis ve formátu .pdf v angličtině)
  • Portfolio (prezentace dosavadní práce ve formátu .pdf v angličtině, max 10 MB)
  • Projekt + obrazová část (popis projektu v maximálním rozsahu 1 500 znaků, vše v jednom souboru formátu .pdf v angličtině max. 10 MB)
  • Všechny přílohy e-mailu musí být řádně označeny názvem a jménem autora*ky – CV / Portfolio / Projekt / Jméno 
  • Projekty posílejte na email: barbora.capova@fotografnet.cz a do předmětu uveďte „OPEN CALL“
  • Počet projektů přihlášených jedním autorem není limitován
  • Účastnický poplatek za jeden přihlášený projekt činí 700,- Kč / 30 eur

 

Poplatek zasílejte na účet s poznámkou pro příjemce ve tvaru “OPEN CALL_příjmení”
Číslo účtu: 2800358798/2010
IBAN: CZ8420100000002800358798
BIC code/SWIFT: FIOBCZPPXXX 

 

O vítězi rozhodne mezinárodní porota sestavená z odbornic a odborníků na současnou fotografii ve složení: 
Constanze Müller  (F/stop Leipzig), Emese Mucsi (Robert Capa Center Budapest), Moritz Neumüller (Photobookweek Aarhus), Simon Roberts (visual artist), Raphaëlle Stopin (Centre photographique Rouen Normandie), Anna Voswinckel (Camera Austria)

Výherci budou vyhlášeni 30. července 2023 na webu www.fotografmagazine.cz, sociálních sítích @fotograf.zone a kontaktováni emailem.

Pro další informace nás můžete kontaktovat: barbora.capova@fotografnet.cz

 

Představení poroty:

Emese Mucsi
Emese Mucsi je kurátorka, redaktorka a kritička umění narozená v Maďarsku. Od roku 2012 je členkou kurátorského kolektivu BÜRO imaginaire. V letech 2014 až 2018 byla šéfredaktorkou časopisu Artmagazin Online. Od roku 2018 je kurátorkou Centra současné fotografie Roberta Capy v Budapešti. Emese je aktuálně v doktorském programu Film, média a kulturní teorie na Eötvös Loránd University.

Constanze Müller
Constanze Müller je kurátorka, kulturní promotérka a projektová manažerka. Je spoluzakladatelkou a ředitelkou uměleckého prostoru D21, který pořádá f/stop – festival fotografie v Lipsku. Jako kurátorka uspořádala řadu výstav, festivalů, sympozií nebo filmových programů na různá společenská témata.

Moritz Neumüller
Moritz Neumüller je kurátor, pedagog a autor v oblasti fotografie a nových médií. Pracoval na výzkumných a manažerských pozicích v mezinárodních institucích jako je Museum of Modern Art v New Yorku, La Fábrica v Madridu a PhotoIreland v Dublinu. V současné době je hlavním kurátorem Photobookweek v dánském Aarhusu. Od roku 2010 provozuje platformu The Curator Ship, která poskytuje užitečné informace pro vizuální umělce/kyně a kurátory/ky.

Simon Roberts 
Simon Roberts je vizuální umělec žijící v Brightonu ve Velké Británii. Má za sebou řadu výstav a jeho fotografie jsou zastoupeny ve významných veřejných i soukromých sbírkách, včetně George Eastman House, Deutsche Börse Art Collection a Victoria & Albert Museum. Je autorem několika monografií včetně Motherland (2007), We English (2009), Pierdom (2013) a Merrie Albion – Landscape Studies of a Small Island (2017).

Raphaëlle Stopin
Raphaëlle Stopin je ředitelkou Centre photographique Rouen Normandie ve Francii. Jako kurátorku ji zajímá jak zkoumání nového fotografického rukopisu a mladé tvorby, tak jejich uvádění do souvislostí prostřednictvím (znovu)objevování historických děl. Mezi její nedávné výstavy patří retrospektivní výstavy Williama Kleina v Nadaci Telefonica, La Pedrera v Madridu, Barceloně a Soulu a také vytvoření Frutescens, nového programu věnovaného mladé francouzské fotografii.

Anna Voswinckel 
Anna Voswinckel je kurátorka, spisovatelka, umělkyně a designérka, která působí v Berlíně a Štýrském Hradci. Vyučovala umění a fotografii na různých německých vysokých uměleckých školách, např. na Akademii výtvarných umění (HGB) v Lipsku. Anna Voswinckel byla spolu se Stephanií Kiwitt a Terezou Rudolf spolukurátorkou Fotograf Festival #10, „Uneven Ground“. Od roku 2023 je vedoucí výstavního programu galerie Camera Austria ve Štýrském Hradci.

 

Foto Lanxi Ruan: Soft Animal, 2022 (Open Call 2022 Winner)