2024 FOTOGRAF MAGAZINE OPEN CALL TALENTS WANTED!
Hledáme nové talenty! Vyhlašujeme open call pro všechny profesionály*ky, amatéry*ky a studenty*ky k zaslání fotografických projektů. Přijímáme vizuální díla – fotografie / pohyblivý obraz, která představují svébytný, jasně definovaný celek nezávislého a nekomerčního charakteru.
Objevování talentů je jedním z cílů naší organizace “Fotograf – zóny současné fotografie”, proto vítáme všechny žánry a rozmanité přístupy k tvorbě. Hledáme talenty jakéhokoliv věku. Talents wanted! Hlaste se!
Dva vybrané projekty budou publikovány v následujícím vydání časopisu FOTOGRAF. Magazín se ve světovém kontextu řadí mezi nejvýznamnější časopisy věnující se současné fotografické tvorbě a je v anglické verzi distribuován do patnácti zemí světa. Práce vybírá odborná porota složená z českých a zahraničních fotografů, fotografek, kurátorů a kurátorek.
Prodlužujeme termín pro zaslání návrhů do soutěže je do 9. 6. 2024.
Vyhlášení vítězů proběhne 10. 7. 2024.
Podmínky přihlášení:
- CV (životopis ve formátu .pdf v angličtině)
- Portfolio (prezentace dosavadní práce ve formátu .pdf v angličtině, max 10 MB)
- Projekt + obrazová část (popis projektu v maximálním rozsahu 1 500 znaků, vše v jednom souboru formátu .pdf v angličtině max. 10 MB)
- Všechny přílohy e-mailu musí být řádně označeny (Příjmením_Jménem + CV / Portfolio / Projekt)
- Projekty posílejte na email: barbora.capova@fotograf.zone a do předmětu uveďte „OPEN CALL MAG“
- Počet projektů přihlášených jedním autorem*kou není limitován
- Účastnický poplatek za jeden přihlášený projekt činí 750,- Kč / 30 eur (Early bird 600 Kč / 24 eur)
Poplatek zasílejte na účet s poznámkou pro příjemce ve tvaru “OPEN CALL_příjmení”
Číslo účtu: 2800358798/2010
IBAN: CZ8420100000002800358798
BIC code/SWIFT: FIOBCZPPXXX
O vítězi rozhodne mezinárodní porota sestavená z odbornic a odborníků na současnou fotografii ve složení:
Katy Hundertmark (časopis FOAM), Julie Hrnčířová (vizuální umělkyně), Markéta Kinterová (Fotograf Magazine), Giangavino Pazzola (CAMERA – Centro Italiano per la Fotografia), Elizabeth Pichler (kurátorka), Karolina Wojtas (vizuální umělkyně)
Porota:
Katy Hundertmark (časopis FOAM),
Katy Hundertmark je skotsko-německá umělkyně a šéfredaktorka časopisu Foam. Její práce byly vystaveny na místech jako Streetlevel Photoworks Glasgow, Stills Edinburgh, Seenfifteen London, Macro Testaccio Rome a její texty byly publikovány v časopisech jako Quottom Magazine, Notes Journal a Studies in Photography.
Julie Hrnčířová (vizuální umělkyně),
žije a pracuje v Oslu. Studovala na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem a absolvovala École Nationale Supérieure de la Photographie ve francouzském Arles. Její práce byly součástí festivalů Les Rencontres de la Photographie v Arles, Nordic Light Festival a kolektivních výstav jako v galerii GapGap v Lipsku, Fotogalleriet v Oslu, Industra Gallery v Brně a mnoha dalších.
Markéta Kinterová (Fotograf Magazine),
je šéfredaktorkou časopisu Fotograf a ředitelkou platformy, která zastřešuje Fotograf Gallery a Fotograf Festival pod názvem Fotograf.zone se sídlem v Praze. Pro Fotograf Contemporary zajišťuje odborný dohled a vytváří portfolio zastupovaných umělců. Letos s teamem Fotograf.zone uspořádala společně s Dariou Hvíždalovou konferenci o umělé inteligenci a kreativních průmyslech Creative Edge.
Giangavino Pazzola (CAMERA – Centro Italiano per la Fotografia),
od roku 2018 je spolupracovníkem kurátora CAMERA – Italského centra pro fotografii v Turíně. Jako umělecký a výkonný manažer vede také mezinárodní festival fotografie tamtéž s názvem EXPOSED a je kurátorem sekce fotografie a pohyblivých obrazů na ArteFiera Bologna. Má doktorát z urbanistických a kulturních studií na turínské Politecnico a vyučuje estetiku na Evropském institutu designu (IED).
Elizabeth Pichler (kurátorka),
je kurátorka, výzkumnice a výstavní designérka působící v Berlíně. Vystudovala magisterský obor Kurátorská studia a je doktorandkou na Akademii výtvarných umění v Lipsku. Elisabeth Pichler se zaměřuje na fotografii a pohyblivý obraz, kurátorsky připravuje tematické výstavy se sociálně-politickou tematikou a zabývá se výzkumem archivního umění v postsocialistické sféře.
Karolina Wojtas (vizuální umělkyně),
je fotografka, která se inspiruje náhodnými předměty, dětskou fantazií a svými vzpomínkami z dětství, vytváří barevný svět experimentu a nekonečné zábavy, tento materiál přetváří do instalací. Vystudovala filmovou školu v polské Lodži a Institut tvůrčí fotografie v České republice. Wojtas vystavovala svá díla na mnoha samostatných i kolektivních výstavách v Polsku i v zahraničí.
Foto: Julia Lübbecke, Weiche Knie, 2023 (Open Call 2023 Winner)
#47 Make Voices Be Heard
Archiv
- #45 hypertenze
- #44 empatie
- #43 sběratelství
- #42 jídlo
- #41 postdigitální fotografie
- #40 pozemšťané/ky
- #39 slat, bolest
- #38 smrt, když si pomyslíš
- #37 nerovný terén
- #36 nové utopie
- #35 žít s lidmi
- #34 archeologie euforie
- #33 investigace
- #32 ne-práce
- #31 tělo
- #30 eye in the sky
- #29 kontemplace
- #28 cultura / natura
- #27 auta
- #26 dokumentární strategie
- #25 populární hudba
- #24 vidět a věřit
- #23 umělé světy
- #22 obraz a text
- #21 o fotografii
- #20 public art
- #19 film
- #18 80. léta
- #17 amatérská fotografie
- #16 fotografie a malba
- #15 praha
- #14 komerce
- #13 rodina
- #12 rekonstrukce
- #11 performance
- #10 erotikon
- #9 architektura
- #8 krajina
- #7 nová inscenace
- #6 recyklace
- #5 hranice dokumentu
- #4 intimita
- #3 proměny symbolu
- #2 kolektivní signatura
- #1 Portrét